Güme Köyü İnternet Sitesi ve Güme Fm - www.gumeliler.net
ÜyelikTakvimÜye listesiTAKIMAramaSıkça Sorulan SorularAnasayfayaPortalGüme fm dinlemek icin tiklayin.Güme Resim Galerisi

Güme Köyü İnternet Sitesi ve Güme Fm - www.gumeliler.net » İL, İLÇE ve KOMŞU KÖYLERİMİZ » GURBET » Wiyanada Bayrak Yürüyüsü » Merhaba Misafir [Giriş yap|Üye ol]
Son Mesaj | Birinci Okunmamış Mesaj Yazıcı önizlemesi | Arkadaşına gönder | Konuyu Favorilerine Ekle
Sayfalar (2): [1] 2 Sonraki » Yeni konu Aç Cevap yaz
Sayfanın Sonuna Gıt Wiyanada Bayrak Yürüyüsü 3 Oylar - Ortalama: 10,003 Oylar - Ortalama: 10,003 Oylar - Ortalama: 10,003 Oylar - Ortalama: 10,003 Oylar - Ortalama: 10,00
Yazan
Mesaj « Önceki konu | Sonraki Konu »
18.06.2007 02:11 Wiyanada Bayrak Yürüyüsü Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
YÜKSEL [Co Admin] YÜKSEL isimli üye Bayandır
Co Admin

images/avatars/avatar-66.bmp

Adı: YÜKSEL

Soyadı: DEMIRCAN

Sülalesi: Bayram cavus ve haci mustafali

Nereden: wiyana

Mesleği: OBJEKTLEITERIN

Medeni hali: Evli

Takımı: GALATASARAY

Oylama: 
15 Oylar) - Ortalama: 9,33

Rütbesi: 44 [?]
Tecrübe Puanları: 3.743.268
Sonraki Rütbe: 4.297.834

554.566Tecrübe puanı

- VİYANA'DA BAYRAK YÜRÜYÜŞÜ

- "TERÖRE HAYIR. NE ABD NE AB , TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE"

- ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ (AKM) ÖNCÜLÜĞÜNDE YAPILAN VE 10 BİN KİŞİNİN KATILDIĞI BAYRAK YÜRÜYÜŞÜ İLE VİYANA KIRMIZI - BEYAZ OLDU.

- YÜRÜYÜŞ KOLUNUN KAPANIŞ MİTİNGİ İÇİN 1683'DE OSMANLI ORDULARININ GİREMEDİĞİ İMPARATOR 1.FRANZ KAPISINDAN TARİHİ HOFBURG SARAYININ BAHÇESİNE GİRERKEN MEHTER MARŞI ÇALINMASI ESPRİLERE NEDEN OLDU.

(FOTOĞRAFLI)

VİYANA(A.A)-16.06.2007 - Ali H.Yurtsever bildiriyor - Avusturya Atatürkçü Düşünce Derneği(AADD) ile Atatürk Kültür Merkezi (AKM) öncülüğünde yapılan "Bayrak yürüyüşü" ile Viyana bugün kırmızı- beyaz oldu.

Atatürk Kültür Merkezi önünde başlayan ve 10 bin kadar Türk'ün katıldığı "Bayrak yürüyüşünde",göstericiler, "Teröre hayır", "Ne ABD ne AB tam bağımsız Türkiye", "Türkiye laiktir laik kalacak" sloganlarını haykırdılar.

Yürüyüş sırasında planlandığı gibi sadece Türk ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrakları ile Atatürk posterleri taşındı.

Yürüyüş kolunun ön sırasında Türk bayrağıyla birlikte ev sahibi Avusturya'nın bayrağı da yer aldı.

Polisin tayin ettiği güzergah uyarınca Türkiye'nin Viyana büyük elçiliği önünden de geçen göstericiler büyük elçilik binası önünde bir süre durarak, "Kahrolsun PKK", "Türkiye laiktir laik kalacak" şeklinde slogan attılar.

16/06/2007 --

Sayın YÜKSEL [Co Admin] ` ve imzası:

SEVGIYLE KALIN {HAS GÜMELI}

Bu mesaj 1 kez değiştirilmiştir. En son olarak YÜKSEL tarafından Tarihinde ve Saat: 22:11 değiştirilmiştir.

e-Mail gönder YÜKSEL isimli üyeye YÜKSEL isimli üyenin mesajlarını ara Paylaş YÜKSEL  offline
18.06.2007 02:21 Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
Co Admin

Oylama: 

554.566Tecrübe puanı

Konuyu Başlatan Konuyu başlatan YÜKSEL

e-Mail gönder YÜKSEL isimli üyeye YÜKSEL isimli üyenin mesajlarını ara Paylaş YÜKSEL  offline
18.06.2007 11:04 bağımbıslık Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
ali gün ali gün Bay
*Genç Üye*

images/avatars/avatar-59.jpg

Oylama: 
4 Oylar) - Ortalama: 7,50

Rütbesi: 28 [?]
Tecrübe Puanları: 176.647
Sonraki Rütbe: 195.661

19.014Tecrübe puanı

canım yeğenim konuyu sitemize taşıdığın için sonsuz teşekür ediyorum. söylenen sözlerin bir kelimesine katılmamak mümkünmü.asıl gerçekleri göremeyen insanlarımıza inşallah bu görüntü ve sözler ışık tutar.üçbeş kuruş için ülkenin geleceğin karartanlara karşı tavır alırlar. atatürk ve cumhuriyet bizim enbüyük hazinemiz. bunu korumakda ben türkiye cumhuriyeti v atardaşıyım diyen herkesin görevidir.bugün üzülerek görmekteyiz ki cumhuriyetin temeli oynatılmaya çalışılmaktadır. insanlarımız önce ıraka bakmalıdır. orada yaşananların ülkemizde yaşanmasını istemiyorlarsa. atatürk ilke ve inkilaplarına ve cumhuriyete daha sıkı sıkı sarılmalıdır..bugün ırakda insanlar hangi özgürlükllerini yaşıyabiliyorlar. müslüman bir ülke insanları namazını kılabiliyormu hangi dini vecibelerini yerine getirebiliyorlar. ben şimdi düşnüyorum birtürlü akıl erdiremediğim v e cevap bulamadığım bir konu var. bizde kendini dindar ve müslümanlığın kendi tekellerinde olduğunu savunan insanların atatürk ve cumhuriyete tavır almalarını anlıyamıyorum. benim ülkemde GERÇEKDEN MÜSLÜMAN OLAN HERKES ATATÜRKÜ baş tacı yapması gerekir. çünkü bugün müslümanlığımızı doya doya rahat ve huzur için yaşıyorsak bunu atatürk ve silah arkadaşlarına borçluyuz. herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum

e-Mail gönder ali gün isimli üyeye ali gün isimli üyenin mesajlarını ara Paylaş ali gün  offline
19.06.2007 22:10 Cevap: bağımbıslık Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
CENGIZ BULUT CENGIZ BULUT Bay
*Tam Üye*

images/avatars/avatar-241.gif

Oylama: 
2 Oylar) - Ortalama: 9,50

Rütbesi: 36 [?]
Tecrübe Puanları: 878.399
Sonraki Rütbe: 1.000.000

121.601Tecrübe puanı

sevgili ali abi oncelikle slm lar
simdi benim anlamadigim senin derdin terorlemi yoksa muhafazakar hukumetlemi .gordugun o resimdeki insanlar turk bayraklariyla teroru yuhaliyor lar .o insanlar bir kasik su da cingar cikaran o insanlara kukla olmaya gitmediler.ya ne hakla irakla turkiyeyi bir tutuyorsun ya sozde Ataturkun adini agzina sakiz yapan o insanlar ata nin bu vatana yaptiginin bin de birini yapsalardi zaten vatan bu hale gelmezdi . her kseim aciklama yapiyor ekonpmi iyi ab yolun da iyi vs .bir secim olacak cumhur baskani secimi aman Allahim devlet gitti vatan yikildi .ekonomi bitti.bu ne utanmazlik ya
12 eylulden sonra avrupada vatani satan lar oyle belliki .zaten bu memleketin basina ne geldiyse ATATURK ILKE VE INKILAPLARININ ARKASINA SAKLANIP .kimlerle ne dumenler cevirdiklerini bir bilseler .sozde mitingleri organize eden sivil toplium lar (artik kimler oluyorsa ve de nasil sivil toplumsa )onlarin yoneticileri ve idarecileri simdi hangi partinin milletvekili adaylari .o kuruluslarda demek ki birilerinin arka bahcesiymis .sevgili ali albi.bilgi alis verisi, yapalim ama burada politika yapmayalim herkes kimin ne oldugunu biliyor .bu milletin yuzde sekseni boyle yuzde yirmilik kesim camur atmasiyla olmuyor artik.
herkese saygilarimla

e-Mail gönder CENGIZ BULUT isimli üyeye CENGIZ BULUT isimli üyenin mesajlarını ara isimli üyenin msn Profilini  CENGIZ BULUT göster Paylaş CENGIZ BULUT  offline
21.06.2007 00:14 Cevap: Cevap: bağımbıslık Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
Ibrahim Ari Ibrahim Ari Bay
www.civiliyiz.biz

images/avatars/avatar-29.jpg

Sülalesi: Alılar/Takavitler

Mesleği: Sosyalpedagog/D

Oylama: 
8 Oylar) - Ortalama: 8,88

Rütbesi: 43 [?]
Tecrübe Puanları: 3.032.903
Sonraki Rütbe: 3.609.430

576.527Tecrübe puanı

sayin cengiz bulut merhaba!

bir seyi merak ettim o yüzden yazma geregi duydum acaba bana 1 tane insan gösterebilirmisiniz simdiye kadar Ali Gün den zarar görmüs olan??? yazinizda bir serzenis seziyorum, türkceyi güzel kullanamamista olsaniz.

ben mutta büyüdüm ve ali günü mutta tanidim simdilerde bilmiyorum ama eskiden mutta isi olan, mahkemesi olan ali güne giderdi, yol yordam bilmeyenler özellikle adliyede öncelikle ali güne danisirdi. benim tanidigim ali gün camurla falan ugrasmaz, ben duymadim yanlisim varsa düzeltin lütfen....

tesekkür ederim selam ve sevgiler viyanadan...

Sayın Ibrahim Ari` ve imzası:

e-Mail gönder Ibrahim Ari isimli üyeye Web sayfasıIbrahim Ari Ibrahim Ari isimli üyenin mesajlarını ara AIM Kullanıcı Adı Ibrahim Ari: Ibrahim Ari isimli üyenin msn Profilini  Ibrahim Ari göster Paylaş Ibrahim Ari  offline
21.06.2007 10:23 Cevap: Cevap: bağımbıslık Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
ali gün ali gün Bay
*Genç Üye*

Oylama: 

19.014Tecrübe puanı

merhaba cengiz kardeş. herkesin olduğu gibi kesinlikle benimde bir siyasi görüşüm vardır. ama ben görüşümü bir partiye bağlamam yani hiçbir partinin tahakümü altında olmam. öncelikle şunun altını KALIN ÇİZGİLERLE ÇİZELİM. BENİM DERDİM NE AKPARTİ. NE HALK PARTİ. NE MHP. NE başkası . Benim derdim. CUMHURİYET VE ONUN KURUCUSU BÜYÜK ATATÜRK. Bunlara zarar veren benim görüşüme yakın bir partide olsa beğenmediğim bir partide olsa bir örgütde olsa karşı çıkarım mücadele ederim. sen heüz beni tanımıyorsun ama bilenler biliyor özelliklede bu sitede hiçbir siyasi polemiğim olamaz. iktidarlar gelir geçer bugün akparti olur yarın gökparti olur bununda belirleyicisi AMERİKADIR. önce bilmemiz gereken birşey var. önceliklerimizi bilmemiz gerekiyor, insanların üçgünlük refahımı yoksa atalarımızın kanıyla vücuda getirilen tam bağımsız türkiye cumhuriyetimi, bu cumhuriyete nerelerden zarar gelir ve geliyor onu bilmemiz gerekir. biz türkiye cumhuriyeti sınırları içinde bir kardeşiz. türküde. kürdüde. aleviside. çerkezide ve solcusuda sağcısıda kendi çapında vatan severdir. bizi bize bırakırlarsa döğüşürüz tartışırız vatan sözkonusu olduğu zamanda düşmana karşı savaşırız. benim korkduğum birşey var. diyorsunki ırakla nasıl karşılaştırırsın. ırak bu duruma nasıl geldi. afkanistan bu duruma nasıl geldi. filistin bu duruma nasıl geldi. sıradakileride herkes biliyor. buralar kendiliğindenmi karıştı acaba. AMERİKANIN PARMAĞININ OLMADIĞI bir yer varmı. apoyu yani terör belasını başımıza kim musallat etti. amerikanın kendi çıkarı için dünyada yapmadığı birşey kaldımı yapmaya devam ediyor ve edecekde. her ülkede işbirlikcisini bulduğu sürece kendi çıkarı için ülke çıkarlarını ikinci plana atan iktidarları yakaladığı sürece. cengiz kardeş sen. ben. o amerikanın oyunlarını bozmak için mücadele etmezsek bizde yarın ırakgibi oluruz. bilmem anlatabildimmi. bildiğim kadarıyla fransada yaşıyorsun. burada hiçbirşey oradan göründüğü gibi ve anlatıldığı gibi deyil. onu yaşayanlar değerlendirir. birde yürüyüşdeki insanları değerlendirirken biraz katı kelimeler kullanmışsın orada söylenenler ve yapılan eylem seni rahatsız etmişse.sana söylüyecek bir sözüm kalmaz. insanlar belli konularda tepkilerini göstermelidir. yani hepimiz duyarlılığımız göstermeliyiz. değerlerimize önem vermeliyiz. diye düşünüyorum. selamlar.

Bu mesaj 2 kez değiştirilmiştir. En son olarak YÜKSEL tarafından Tarihinde ve Saat: 13:55 değiştirilmiştir.

e-Mail gönder ali gün isimli üyeye ali gün isimli üyenin mesajlarını ara Paylaş ali gün  offline
21.06.2007 13:12 Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
songul songul isimli üye Bayandır
*İyi Üye*

images/avatars/avatar-12.png

Oylama: 
3 Oylar) - Ortalama: 8,33

Rütbesi: 31 [?]
Tecrübe Puanları: 328.616
Sonraki Rütbe: 369.628

41.012Tecrübe puanı

slm ve saygılarımla.oncelikle yuksel abla teşekür ediyoruz bu resimleri sitemize taşıdıgın icin eline saglık,bende düşündüklerimi söylicem polikadan anlamam ama ali abinin burda yazdıklarında yanlış degerlendirecek birkelimesini göremedim ve çok güzel ve degerli kelimeleri var ve hepimizin öyle düşünmesi lazım diye düşünüyorum,ve ali abiyi herzaman taktir ediyorum düşcelerinden dolayı,cengiz abi heralde yanliş anladıki böyle bi düşünceye girdi cengiz abininde düşcelerine saygım var ama burda bence cengiz abi birdaha oku daha iyianlaman icin
diyorum, ve benim anladim birsey var ATAMIZA ÇOK ŞEYLER BORCLUYUZ BUGÜN YAŞIYORSAK ÖZGÜRCE ONUN SAYESİNEDE BUNU KİMSE UNUTMASIN,

Sayın songul` ve imzası:

e-Mail gönder songul isimli üyeye songul isimli üyenin mesajlarını ara Paylaş songul  offline
21.06.2007 13:20 Cevap: Cevap: Cevap: bağımbıslık Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
Co Admin

Oylama: 

554.566Tecrübe puanı

Konuyu Başlatan Konuyu başlatan YÜKSEL

SELAMLAR!
Yazilarinizi okudum. Ben hic bir siyasi parti tumuyorum. Ama Ali abinin dedigi gibi bende ATATÜRK LE ve VATANIMIZ´LA kim ugrasirsa o kurum, kurulus, sahis her neyse karsisinda olurum. Bende atamiza sahip cikmanin vatana sahip cikmanin onuru ve haysiyetini tasirim, normal olanda budur. ATAMIZ bizler icin nasil ugrastiysa bizde ona olan minnet borcumuzu ödemeliyiz ve onun bize biraktigi degerlere sahip cikmaliyiz. Bugün yasadigimiz rahatligi onuru gururu biz atamiza ve onun düsünce arkadaslarina borcluyuz ki onlar gözünü bile kirpmadan bu vatan icin canlarini feda ettiler.

Amerika istedigi ülkeleri eline gecirme gücüne sahip, dünyanin jandarmasi ve isine gelmeyen ülkeleride icten ve distan dagitiyor son yillarda bunu örneklerini canli canli televizyonlardan izledik. Artik bu gercekligi görmek lazim.

Ben 24 yildir Viyanada yim simdiye kadar bu yürüyüs gibi bir yürüyüs organize edilmemisti. Bu yürüyüsü VIYANA ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZI organise etti. Benim icin kimin organize ettigi önemli degil, benim icin önemli olan verilen verilmesi istenen mesajdir. Nerede olursak olalim ATAMIZIN IZINDE olmaliyiz. Bu vatani kimsenin bölemiyecegini herkes duymali ve bilmeli.
Sunuda yazmak, belirtmekte fayda var;
yürüyüsümüz sirasinda yuhalandik ve bu cok aci birseydi cünkü bizi yuhalayanlarda türktü, islam cemiyetlerinden bir gruptu. Gerisini siz düsünün....
Oysa laiklik ve cumhuriyet ortak degerlerimiz olmaliydi ve biz bu degerler etrafinda birlik beraberlik icerisinde atamiza olan minnet borcumuzu ödemeliydik. Koca Viyana da ayyildizli bayraklarla sokaklara dökülmek ve hic bir olaya meyil vermeden marslarimiz esliginde etrafi ayyildizli ciceklere bürümek cok onur vericiydi. Laiklik ve cumhuriyet atamizdan bize kalan cok degerli bir mirastir, bunlar bizim ortak degerlerimizdir. Kültür mozayigi olan vatanimizi ayakta tutabilecek suan icin alternatifi olmayan degerlerdir.

SiZDE DEGERLERiMiZE SAHiP CIKIN!

sevgiler saygilar.

Bu mesaj 5 kez değiştirilmiştir. En son olarak YÜKSEL tarafından Tarihinde ve Saat: 14:31 değiştirilmiştir.

21.06.2007 14:18 Cevap: Cevap: Cevap: Cevap: bağımbıslık Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
erol [Co Admin] erol Bay
{ DJ.GÜME FM }

images/avatars/avatar-539.jpg

Adı: erol

Soyadı: kaplan

Sülalesi: tıraşlı

Nereden: MUTDAN

Mesleği: boyacı

Oylama: 
5 Oylar) - Ortalama: 7,60

Tecrübe Puanları: 3.926.699

371.135Tecrübe puanı

fröhlich ben siyasetden falan anlamam benim bilidigim viyanada okadar bizim köylü varken yalnız resimde yüksel aplayı görüyorum buresimin hiç birsiyaset amaclı oldugunu göremiyorum eger bir siyasetli amac varsa her siyasetlileri böyle atamıza saygılı bayragımıza saygılı ve sehitlerimize saygılı teröre karsı olmaya davet ediyorum hangi partili olursanız olun yalnız bunlar mevcut olsun ben hiçbir siyaset dutmuyorum benim yazdıgımıda siyasetle karısdırmayın lütfen ayrıca yüksel apla sana tesekür ederim viyanada okadar köylü varken sadece sen ve ordaki kardeslerimizi teprik ediyorum obayragı gururlu birsekilde tasıdıgınız için saygılar smile

kahrolsun pkka sehitler ölmez

Sayın erol [Co Admin] ` ve imzası:

MUTdan SELAMLAR

Bu mesaj 2 kez değiştirilmiştir. En son olarak erol tarafından Tarihinde ve Saat: 22:07 değiştirilmiştir.

e-Mail gönder erol isimli üyeye erol isimli üyenin mesajlarını ara Paylaş erol  offline
21.06.2007 15:32 Cevap: Cevap: Cevap: Cevap: Cevap: bağımbıslık Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
ali gün ali gün Bay
*Genç Üye*

Oylama: 

19.014Tecrübe puanı

,

KAHROLSUN PKK. KAHROLSUN ABD.YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE

Bu mesaj 4 kez değiştirilmiştir. En son olarak ali gün tarafından Tarihinde ve Saat: 15:44 değiştirilmiştir.

21.06.2007 19:31 Cevap: Cevap: Cevap: bağımbıslık Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
*Tam Üye*

Oylama: 

121.601Tecrübe puanı

sevgili ibrahim ari .MESELEYI KISISELLESTIRME .gumeli olan herkes koylusune hizmet eder .ali abi oyle eder bir baskasi daha baska ..ama sen benim yazimi iyice bir oku benim ne ali abiy le nede her hangi birisinin sahsiyla isim var .OLAYI CARPITMA ali abiyi senin kadar ben de taniyorum.oraya bir gorus yazdim sen sanki ben (ben ali abiye camur demisim gibi ).anlatmissin ve ya oyle anlamissin kardesim .sen once meseleyi bir anla daha sonla konusalim senle .MESELE TEROR MESELESIMI SEHIT MESELESI .vatan meselesi birlik ve berabarlik meselesi sevgili ibrahim.BENIM TURKCE YI KULLANMAM SIZI HIC DE ILGILENDIRMEZ .

Bu mesaj 4 kez değiştirilmiştir. En son olarak CENGIZ BULUT tarafından Tarihinde ve Saat: 22:22 değiştirilmiştir.

e-Mail gönder CENGIZ BULUT isimli üyeye CENGIZ BULUT isimli üyenin mesajlarını ara isimli üyenin msn Profilini  CENGIZ BULUT göster Paylaş CENGIZ BULUT  offline
21.06.2007 20:05 Cevap: Cevap: Cevap: bağımbıslık Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
*Tam Üye*

Oylama: 

121.601Tecrübe puanı

mrb ali abi .
benim uzuldugum konu.olayin nerden nereye gitmesi abi sahsina ait en kucuk bir sitemim kotu sozum yok ve de her hangi bir ard niyetim de yok .dunyanin jandarmasida beni ilgilendirmiyor .irakin ,afganistanin ,filistinin duzenli bir ordusu duzenli bir devleti mi var di ki ayni kefeye koyuyorsun .BULGAR ,ROMEN ,daha bir suru ulke bu ulkeler AB aliniyor orta dogu islam ulkeleri bir bir yok ediliyor .benim sana anlatmak istedigim cumhuriyetin temeli diyorsun vatan bolunmesi diyorsun .yillardir ulkede hep bu nutugu attilar .kendileri her hangi bir is beceremeyen siyasiler ne zaman baslari sikissa teror unutulur hortumculuk dolandiricilik unutulur .halkin %99 musluman olan bir ulkede islamiyeti kisitliyacaksin (ha bir de islamiyet tarikatlarin vede cemaatlerin )babasinin maliymis gibi diyaneti hic hesaba katan yok .
ALI ABI sende iyi biliyorsun ki o mitingler teror mitingi sehit mitingi degildi o mitigleri tertip edenler su anda her biri milletvekili adayi sayin baykalin arka bahcesi sozde sivil toplumcular .her kes her konuda her seyi soyleye bilir islam ve din uzerine lutfen rica ediyorum konusurken biraz dikkat biraz da saygi lutfen .
DAHA ONCEDE YAZDIM ATATURKUN ATATURKUN ADINI DILINE DOLAYAN KURUM VEDE KURULUSLAR SIYASILER ATANIN BU MEMLEKETE YAPTIGININ BIN BE N BIRINI YAPSAYDI NE Vhepsi ATAN BU HALDE OLURDU NE INSANLAR 25 YILDIR AVRUPALARDA SURUNURLERDI .var varasi bir cumhur baskani secimi var varasi anamizin bacimizin ortusu .bir hafta icin de vatan bitti cumhuriyet temili goctu daha neler ali abi .benim de isim yok akppartiyle gokpartiyle saygilarimla .benim sozum katilanlara degil abi organize edenler ve ettirenlere .

Bu mesaj 2 kez değiştirilmiştir. En son olarak CENGIZ BULUT tarafından Tarihinde ve Saat: 22:27 değiştirilmiştir.

21.06.2007 20:12 Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
*Tam Üye*

Oylama: 

121.601Tecrübe puanı

peki songul sende haklisin .

Bu mesaj 2 kez değiştirilmiştir. En son olarak CENGIZ BULUT tarafından Tarihinde ve Saat: 19:53 değiştirilmiştir.

21.06.2007 20:33 Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
bülent bülent Bay
*Genç Gümeli*

images/avatars/avatar-35.bmp

Adı: BÜLENT

Soyadı: UGUZ

Nereden: VIYANA / AVUSTURYA

Oylama: 
7 Oylar) - Ortalama: 7,86

Rütbesi: 39 [?]
Tecrübe Puanları: 1.508.957
Sonraki Rütbe: 1.757.916

248.959Tecrübe puanı

öncelikle herkese selamlar: Atatükün su sözüyle aciklamaya baslamak isterim .YURTTA SULH CIHANDA SULH.Eger bir devletin icinde huzur ve güven yoksa zaten bölünmesine olur gözüyle bakilir.Eger bizler (avrupadakiler)Bunu daha iyi göremiyorsak yaziklar olsun bize .Nasil tatil zamaninda önce vatanimiza diyorsak,bundan sonrasini siz düsünün,devletimizi bölmek isteyenlerin ekmegine yag sürmeyelim ve iyi günde kötü günde beraber olalim.Herkesin egitimli olmadigi bir ülkeden böyle sesler duymak normal önce ATATÜRK ün ilkelerinin ne demek istedigini anliyalim sonra yapilan etkinliklere karsi düsüncelerimizi söyliyelim sonucta hepimiz TÜRKÜZ ve öyle kalacagiz NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE ............

Sayın bülent` ve imzası:

Bu mesaj 1 kez değiştirilmiştir. En son olarak bülent tarafından Tarihinde ve Saat: 20:34 değiştirilmiştir.

e-Mail gönder bülent isimli üyeye bülent isimli üyenin mesajlarını ara Paylaş bülent  offline
21.06.2007 20:48 Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
*Tam Üye*

Oylama: 

121.601Tecrübe puanı

MESELE BU KADAR BASIT BULENT VATAN MESELESI .BIR OLALIM BIRLIK OLALIM AMA MADDI VE MANEVI (BIZI TURK VE MUSLUMAN )YAPAN DEGERLERIMIZE SARILALIM VE SAHIP CIKALIM.HEPSI BU

21.06.2007 20:50 Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
*Tam Üye*

Oylama: 

121.601Tecrübe puanı

SEHITLER OLMEZ VATAN BOLUNMEZ KAHROLSUN PKK VE ONUN MILLETIN BASINA BELA EDEN LERE .

Bu mesaj 1 kez değiştirilmiştir. En son olarak CENGIZ BULUT tarafından Tarihinde ve Saat: 20:52 değiştirilmiştir.

22.06.2007 23:33 bayragim Hersey Turkiye Icin Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
eyup eyup Bay
*Yeni Üye*

images/avatars/avatar-233.jpg

Adı: EYUP

Soyadı: AKYUZ

Sülalesi: YOK

Nereden: FRANSA

Mesleği: ISCI

Takımı: FENERBAHCE

Üyeyi Değerlendir

Rütbesi: 20 [?]
Tecrübe Puanları: 24.987
Sonraki Rütbe: 29.658

4.671Tecrübe puanı

HERKESE SELAM
YUKSEL APLA BOYLE BIR KONUYU BIZLERLE PAYLASTIGIN ICIN COK SAGOL
BEN YORUMLAR ARASINA GIRMEK ISTEMIYORUM AMA VIYANA SOKAKLARINDA BOYLE BIRBIRINE KENETLENMIS TURK TOPLULUGUNUN ELLERINDE TURK BAYRAKLARI ILE YURUYUS YAPMALARI BENI COK GURURLANDIRDI
BOYLE YURUYUSLERI TUM DUNYADA YAPALIMKI TURKIYENIN SAHIPSIZ OLMADIGINI TUM DUNYA GORSUN

BENCE TARTISMAYI YOK YERE COK ILERILERE TASIMISSINIZ HIC GEREGI YOK DIYE DUSUNUYORUM

SAYGILAR SUNUYORUM

Sayın eyup` ve imzası:

HERSEY VATAN ICIN
eyup isimli üyenin mesajlarını ara Paylaş eyup  offline
23.06.2007 11:05 Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
furkansahin [Admin] furkansahin Bay
Admin

images/avatars/avatar-105.jpg

Adı: furkan

Soyadı: şahin

Sülalesi: hassüyünlü

Nereden: deutschland

Mesleği: öğrenci

Takımı: FB

Oylama: 
4 Oylar) - Ortalama: 9,75

Rütbesi: 39 [?]
Tecrübe Puanları: 1.684.473
Sonraki Rütbe: 1.757.916

73.443Tecrübe puanı

herkese selamlar, saygılar. hepiniz büyüğümsünüz. bana laf düşmezdi ama yine de fikirlerimi beyan etmek istedim. Saygıda kusur ettiysem affedin.

benim partiyle pırtıyla işim yok. hepsi aynı benim gözümde farkları da yok. aynı babanın evlatları hepsi.ortada bi tiyatro var. hepsine bi rol biçilmiş, herkes rolünü layıkıyla oynamaya çalışıyor. yanlış yapanın zaman zaman kulağı çekiliyor. onlar için birbirimizi kırmaya hiç gerek yok.

terörü protesto etmek için yapılan eylemler güzel, en azından duyarlı olduğumuzun, birlik beraberliğimizin bi göstergesi. Ama biz buradan '' kahrolsun pkk, kahrolsun abd, ab'' deyince beyaz saraydakiler oturup '' bakın türkler kahrolsun abd diyor.HADİ HEP BERABER KAHROLALIM'' demiyecekler. onlar yine bildiklerini okumaya devam edecekler.
Ha ne yapalım şimdi hiç bi şey yapmayıp oturalım mı? tabiki hayır. önce eğitim.milletçe silkelenip kendimize gelmeliyiz. manevi değerleri kuvvetli bilimi ve teknolojiyi üreten( üretenlerin işçisi değil) yeni bir nesil ortaya koymalıyız ki bu vatana sahip çıkanlar olsun. o zaman patron biz oluruz. oyunu biz yazarız, rolü biz dağıtırız. yoksa bi traktör buğday, on koyun satıp bi cep telefonu alıp sevindirik olmaya devam ederiz. bu modern köleliktir özgür olduğunu hissedersin ama öyle değildir. Sömürge kafalı, sömürülmeyi dünden kabul etmiş, aşağılık duygusu içinde, yeni birşeyler ortaya koyamayan, üretemeyen bir milletle hiç bir şey olmaz. Şimdi herkes iç dış borçtan bahsediyor. memleketimiz zengin Allaha Şükür. bu memleket 200 yıldır soyuluyor sömürülüyor, yeniyor. maşallah hâlâ bitmedi zenginliklerimiz.. milyar değil trilyon dolar borç olsun yine ödenir. önemli olan zihinlerin sömürülmüş olmaması. eğer kafalar sömürülmüş olursa hiç bişeyimiz kalmaz. Sözde özgür, bağımsız ama gerçekte dış güçlerin işçisi, kölesi oluruz. bir süre sonra hadi çıkın bu topraklardan buralar bizim de derler.ki şu andaki yabancılara toprak şatışın büyük artış var. bizim zanneteğimiz bu topraklar sessiz sedasız satılıyor tapuları verliyor. gidişat onu gösteriyor ki eğer uyanmazsak, BU VATANI PARTİLERE EMANET EDERSEK,ONLAR İÇİN BİRBİRİMİZİ KIRARSAK BİR GÜN GELİP BİZİ BURALARDAN ÇIKARIRLAR. çıkarmasalar bile hizmetçileri, işçiler, köleleri oluruz.
ALLAH KORUSUN...

Sayın furkansahin [Admin]` ve imzası:

Herkesin mutlu olmak için başka bir yolu varmış, kendi yolumu çizdiğimde anladım.
e-Mail gönder furkansahin isimli üyeye furkansahin isimli üyenin mesajlarını ara isimli üyenin msn Profilini  furkansahin göster Paylaş furkansahin  offline
25.06.2007 08:43 günaydın Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
ali gün ali gün Bay
*Genç Üye*

Oylama: 

19.014Tecrübe puanı

sevgili genç ler merhaba. gençler diyorum bakıyorum siteye katılanların en yaşlısı benim bende kendimi genç hissetmek için sizinle yazışıyoruz tartışıyoruz inşallah yararlı oluruz. gençler öncelikle bir büyüğünüz olarak sizlernden bir istirhamım v ar. KONULARI TARTIŞIRKEN BİRBİRİMİZ İNCİTİCİ KELİMELERDEN KAÇINALIM ÇÜNKÜ HERKES KONUYU KENDİ AÇISINDAN ALIP DEĞERLENDİRİR VEV FİKRİNİ SÖYLER SONRA FİKİRLER ÇOĞALINCA DEĞERLENDİRMEYİDE KENDİ YAPAR. HİÇKİMSE HERŞEYİN DOĞRUSUNU BİLEN KİŞİ DEĞİLDİR DOĞRU BİLDİĞİNİ SANIR, ÖNEMLİ OLAN YANILABİLEC EĞİNİ KABUL ETMESİDİR. furkan kardeşim güzel şeylere deyinmişsin tebrik ederim. söylediğingibi herşeayin başı EĞTİM. EĞTİM, EĞTİM. Bugünkü ülkemizdeki olumsuzluğun birinci sebebi eğtimsizlikdir. parlementer sistem olduğu sürece partiler olacak ve ülkeyi bizim adımıza onlar yönetecek. önemli olan artık bizlerin değişmesi herkes kendi mensup olduğu partiyi ve onu oluşturan temsilcilerimizi denetlemesi gerekir onu sorgulaması gerekir. onu yapmak için seçmenlerin kendi iradesiyle oyunu kullanması gerekir kendi iradesiyle oyunu kullanırsa ozaman vekilini sorgular.ama günümüzde ağalar. paşalar. hatırlı insanlar senin benim adıma bazarlık yapıp bizde gidip onların dediği yere oyumuzu atıyoruz ve sonuçta koltuğu oturanlar ve yakın çevreleri keselerini dolduruyor bizde senin parti öyleydi benim parti öyleydi farkında olmadan birbirlerimizi kırıyoruz. temennim herkesin özgür iradesiyle özgürce düşüncesini söylemesi(ülke onurunu ön planda tutarak) esen kalın sağlıklı kalın.

06.04.2008 18:46 7 Hepimiz Kardesiz Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
mehtap
*Üye*

images/avatars/avatar-413.jpg

Adı: ROJIN

Nereden: HIC BISEY

Takımı: FENER

Oylama: 
1 Oylar) - Ortalama: 10,00

Rütbesi: 23 [?]
Tecrübe Puanları: 58.878
Sonraki Rütbe: 62.494

3.616Tecrübe puanı

SEHITLER OLMEZ VATAN BOLUNMEZ HA böse SEHITLER OLMEDIDE DUNYAYA DIREK MI KALDI NA SACMALIK YA IYIKI BUNU ORENMISINIZ BEN KURTLERE HAK VERIYORUM CUNKI ICINDE BULUNUYORUM VE ONLARI COK IYI ANLIYORUM ESKIDEN BILMIYODUM AMA COK OGRENDIN SEY VAR KURTLERI COK HOR GORUYORLAR ISKENCE EDIYORLAR BEND EOLSAM DAGA CIKARDIM OZGURLUM ICIN

e-Mail gönder mehtap isimli üyeye mehtap isimli üyenin mesajlarını ara Paylaş mehtap  offline
06.04.2008 20:46 Cevap: Hepimiz Kardesiz Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
b.saydam
Kayıtsız Üye

ulan ne kadar nankörsünüz pkkya katılan kürtlerde sende melek tamammı ; türklere yapılmayanlar daha mersinin köylerinde okullar yollar yapılmadı dogunun her yerinde okul her köyünde yollar asvalt ne iskencesinden bahsediyon sen onlara tanınan haklar hiçbir türk'e tanınmıyor elektrik paralarını bile biz ödüyoruz daga cıkanlar sadece kürtler deil dünyanın her ülkesinden var senin gibi cahillerden toplama hepsi oku tarihi kültürünü geliştir ondan sonra neyi savundugunu bil... ama sen buyur cık daga bende askere gidiyom zaten karsılasırız dagda insallah ozaman pisman olma asla

Bu mesaj 2 kez değiştirilmiştir. En son olarak b.saydam tarafından Tarihinde ve Saat: 21:36 değiştirilmiştir.

06.04.2008 22:46 Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
MASTER-GÜMELi
Kayıtsız Üye

OZGURLUK ICIN SAVASTIGINIZI SOYLUYORSUNUZ, YILLARCA TURK KURT BERABER TEK BAYRAK TEK MILLET TEK VATAN ICINDE YASADI SIMDIMI OZGURLUK ARIYORSUNUZ?? PKK OZGURLUK ICIN DEGIL BU BAYRAGI BU VATANI BU MILLETI BOLMEK ICIN BATININ SADECE BIR OYUNU.. SANLI TURK ASKERIDE DAGDAKI PKK YI KAZIYA BILCEGINI GOSTERDI AMA DAGDA BOSUNA ARIYORLAR... ICIMIZDE VE SANAL ALEMDE BUNLAR BU MILLETI BOLMEYE CALISIYOR ONLARA KIM ENGEL OLACAK?? DUNYADA TEK MILLETI TEK DEVLETI TEK BAYRAGI VE TEK DILI OLAN BU VATANI BOLDURMEMEK ICIN BIZ ELELE VERMEZSEK KIM KURTARIR BU VATANI?? TEK DIYECEGIM EZAN DINMEZ BAYRAK INMEZ SEHIT OLMEZ VE VATAN BOLUNMEZ.. NE MUTLU TURKUM DIYENE...GERISINI AT COPLUGE... YA SEV YA TERKET...

Bu mesaj 2 kez değiştirilmiştir. En son olarak MASTER-GÜMELi tarafından Tarihinde ve Saat: 22:48 değiştirilmiştir.

06.04.2008 23:05 Cevap: Hepimiz Kardesiz Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
GOKHAN GOKHAN Bay
*Yeni Üye*

images/avatars/avatar-298.jpg

Adı: gokhan

Soyadı: sahin

Sülalesi: TRASLILAR

Nereden: MUT

Mesleği: muhasebe

Medeni hali: Bekar

Takımı: fenerbahçe

Üyeyi Değerlendir

Rütbesi: 23 [?]
Tecrübe Puanları: 50.365
Sonraki Rütbe: 62.494

12.129Tecrübe puanı

[SIZE=12]mehtap nicki üye sen o kadar basit bi insansın ki tarihin gerçeklerini öğrenmeden kendi düşüncelerini oluşturamadan başkalarının düşüncelerini savunuyorsun aklı başında bi insan kendi düşünceleri olur ama senen kendi düşüncelerin oluşmamuş başkalarının düşüncelerini savunuyorsun daha doğruyu yanlışı ayırt etmeden körü körüne işte senin gibi insanlar sayesinde onlar bebek katilliği yapmaya devam ediyorlar bayram arkadaşım senin gibi sağlam kişiliğe sahip askerlerimiz olduğu sürece ppklılara ve onların yandaşlarına ve bu tip basit insanlara engel olacaz özgürlükmüş bilmem neymiş neyleri kısıtlanmış bu ülkede bunların bizden fazla hakka sahipler hayatları beleş üzerine çalışmadan yemeğe alışmışlar aş bulamayınca eline silah alıp dağa çıkarlar orda nasıl olsa besleyecekler bunun gibileri bebek katili olacaklar bunuda özgürlükle ürtbas etmeye çalışacaklar mehtap kardeşim sen o kürtlerin yanından ayrılma sakın ve karşımızada çıkma bu sözleri sarf ettiğine pişman olma bunu asla unutma bu ülkede bizim gibi gençler oldukça sizin gibi basit insanlara yer olmayacak [SIZE=16][B]şehitler ölmez vatan bölünmez biz yaşadıkça[/B][/SIZE][/SIZE]

Bu mesaj 3 kez değiştirilmiştir. En son olarak erol tarafından Tarihinde ve Saat: 00:27 değiştirilmiştir.

e-Mail gönder GOKHAN isimli üyeye GOKHAN isimli üyenin mesajlarını ara isimli üyenin msn Profilini  GOKHAN göster Paylaş GOKHAN  offline
07.04.2008 10:18 Cevap: Hepimiz Kardesiz Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
AGORALI AGORALI Bay
*Genç Üye*

images/avatars/avatar-287.bmp

Adı: Ahmet

Nereden: Tekirdag

Mesleği: Ins. Tekn.

Takımı: FENERBAHCE

Üyeyi Değerlendir

Rütbesi: 29 [?]
Tecrübe Puanları: 201.000
Sonraki Rütbe: 242.754

41.754Tecrübe puanı

Asırlardır bu millet var olmuştur. Zamanı gelmiş Dünyanın en parlak devletlerini, imparatorluklarını kurmuş, öyle zamanları gelmiş parçalanmış paramparça olmuş ama birgün yinede toparlanıp, filizlenip yepyeni bir devlet olabilmeyi başarmıştır. Tarihte bunu başarmış sayılı milletler vardır. Önemli olan düşünce kalkabimek, toparlanıp bu sefer daha güçlü olabilmektir. Her defasında hatalırını görüp zayıf noktalarını bulup onları temizlemeyi başarmıştır.

1920'lerde eksik kalan tam temizlenemeyen çıbanlar yeni yeşermeye güçlenmeye, daha da doğrusu arkasında ki güçlerin desteğini artık açık açık almaya başlamıştır.Ama tarihte hiçbir yönetimi oluşturmayı başaramayan bu hasta düşünceler, sanmasın ki kendilerine meydan kalacak. Arkasındakiler onlara yedirirmi sanıyorlar. Bugünkünden daha kötü durumu düşeceklerinin farkında diiller veya farkındalarda, onlar için farketmiyor. Zaten yıllardır sürüngen gibi yaşamış olanlar ayağa kalkıp yürüyemezler. Bu emellerin gerçekleşeceğini düşünenler bizzat kendi içlerinden olsa yüreğim yanmaz da, çevresindekilerin bu emellere kapılmaları çok garip, zavallı bi düşünce.

Arkadaşların içinde bu hasta ruhlu kişileri kürtler olarak genellemesi de bana göre yanlış. Biz onlarla yıllardır tarihte beraber mücadele ettik, beraber yaşadık. Bu olsa olsa onların içinden kandırılan, yıkanan beyinler böle düşünür. Hepsi aynı fikirde olduğunu düşünürsek haksızlık etmiş oluruz arkadaşlar.
Şehitte bu vatan için birkez daha ölür, vatanda parçalanabilir. Ama bu vatan kıyamete kadar kendini kurtaracak, kendi için tekrar tekrar şehit olacak vatanseverlerini bulur.

Sanmasınlar ki bu vatanı ucuza yediririz. Tarihten derslerini almayan milletler yok olmaya mahkumdur. Aksi fikiri savunan pek yakın görüşlü sempatizan da kendini biraz silkelesin, bidaha düşünsün...

SAYGILAR.
1

e-Mail gönder AGORALI isimli üyeye AGORALI isimli üyenin mesajlarını ara isimli üyenin msn Profilini  AGORALI göster Paylaş AGORALI  offline
08.04.2008 01:01 Cevap: Hepimiz Kardesiz Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
b.saydam
Kayıtsız Üye

08.04.2008 19:12 Cevap: Cevap: Hepimiz Kardesiz Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
Salih ATA Salih ATA Bay
*Küçük Gümeli*

images/avatars/avatar-239.gif

Adı: salih

Soyadı: ata

Sülalesi: haci mustafalilar

Nereden: viyana/güme

Mesleği: ögrenci/isci

Medeni hali: Bekar

Takımı: galatasaray

Oylama: 

Rütbesi: 37 [?]
Tecrübe Puanları: 1.107.187
Sonraki Rütbe: 1.209.937

102.750Tecrübe puanı

yaa buraya bir akil fukarasi arkadas gelmis ama kimdir nedir,nerden gelmis ve gümeyle uzaktan yakindan bir alakasi varmi acaba cok merak ettim acikcasi.28 yasina gelmis ama akildan yoksun gelmis galibaa

Sayın Salih ATA` ve imzası:

DELI MAVI
e-Mail gönder Salih ATA isimli üyeye Salih ATA isimli üyenin mesajlarını ara Salih ATA: salihata@yahoo.com üyenin YIM Numarası isimli üyenin msn Profilini  Salih ATA göster Paylaş Salih ATA  offline
09.04.2008 01:16 Cevap: Wiyanada Bayrak Yürüyüsü Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
erol [Co Admin] erol Bay
{ DJ.GÜME FM }

images/avatars/avatar-539.jpg

Adı: erol

Soyadı: kaplan

Sülalesi: tıraşlı

Nereden: MUTDAN

Mesleği: boyacı

Oylama: 
5 Oylar) - Ortalama: 7,60

Tecrübe Puanları: 3.926.699

371.135Tecrübe puanı

mehtap hanım terör yandaşı olacagına bunlara iyi bak bunu oku bir yardımda bulunacak san bunlara akıl ver vurup kesme yakma öksüz bırakma daglara cıkma bunlar marifet degil madem karışıyorsun içlerindesin insanca yaşamasını ögret sevgiyi saygıyı ögret adam öldürmekle biryere varılmayacagını ögret sen ögretemessen bize yönlendir yardımcı oluruz

Kız kaçırmayla gelen katMersin'in Tarsus ilçesinde 5 kişinin öldürüldüğü kan davası katliamının 20 yıl önce bir kız kaçırma olayına dayandığı ortaya çıktı.Katliama tanık olan 14 yaşındaki V.İ. "Babamın kanı yerde kalmayacak hepsini öldüreceğim" dedi.

Olayda ölen Bahri İkilik'in ise bir kaç yıl önce ameliyat olan zanlılardan Mevlüt İ.'ye kan verdiği öğrenildi. Şehit Kerim Mahallesi'ndeki çay bahçesinde otururken tabancayla başından vurularak öldürülen Ahmet (19), İzzettin (42) ve Recep İkilik (46) ile kaçarken vurulan Bahri İkilik (55) ve Abidin İkilik'in (39) evlerinde yas ve öfke yaşanıyor.

Katliama tanık olan ve kaldırımda kanlar içindeki babası Bahri İkilik'in cesedine sarılıp, "Ne olur ölme baba" diyerek feryat eden V.İ. (14), cinayetin şokunu hala üzerinden atamadı. Olayın ardından Çocukları Koruma Büro Amirliğinde psikolojik destek alan Sosyal Hizmetler ve Çocukları Esirgeme Kurumu uzmanları tarafından değerlendirildikten sonra ailesine teslim edilen V.İ., olayı gerçekleştirenlere öfke kustu.

Hiç okula gitmeyen ve olay yeri yakınında bir bisiklet tamircisinin yanında çırak olarak çalışan V.İ., "Yedek parça almak için dışarı çıkmıştım. Silah sesleri duydum. Bir kişinin babamı silahla kovaladığını gördüm. Ben de arkasından koştum. "Yapma" diye bağırdım. İki şarjör mermi bitirdi. Babamı vurdu. Ben de babama sarıldım, babam değil mi?. Babamın kanı yerde kalmayacak. Bunu yapanların hepsini öldüreceğim. Bizden 5 kişi öldü, biz de onlardan öldürüp ödeşelim. Onlar hapse girse de babam geri mi dönecek. Biz çok kardeşiz. Babamın kanı yerde kalmayacak" diye konuştu.

Bu arada, amcası Mahmut İkilik ise yeğeni V.İ.'nin olaya şahit olduğu için acıyla konuştuğunu belirterek, "Biz ona engel oluruz" dedi. Olaydan sonra evlerinde başsağlığına gelenleri karşılayan ölen Bahri İkilik'in kardeşi Mahmut İkilik, İnceler ailesinin saldırıyı, yerlerini Zerenler ailesine söyledikleri gerekçesiyle gerçekleştirdiğini iddia etti.

Ağabeyi Bahri İkilik ile birlikte, bir kaç yıl önce ameliyat geçiren ve olaydan sonra gözaltına alınan katil zanlısı Mevlüt İnce'ye (55) kan verdiklerini belirterek, "Kan verdik ama kanımızı aldılar" dedi. Kan davasının 1990'da Diyarbakar'ın Hazro ilçesine bağlı Meşebağlar Köyü'nde İzzettin İkilik'in, Zeren ailesinden Zozan adlı kızı kaçırmasıyla başladığını söyleyen Mahmut İkilik, kızın babası Yemlihan Zeren'in, İzzettin İkilik'in babası Şehabettin İkilik'i Diyarbakır'da öldürdüğünü daha sonra Recep İkilik ile İzzet İkilik'in de, Diyarbakır'da kızın amcasının oğlu Hüsnü Zeren'i öldürdüğünü anlattı.

1992'de İkilik ailesinin töreden kaçıp Tarsus'a yerleştiğini belirten İkilik, şöyle devam etti:
"Aynı köyde oturan İnce ailesi, bir anlaşmazlık yüzünden İkilik ailesinin kan davalısı olan Zeren ailesiyle kavga etti. Zeren ailesi İnce ailesinden bir kişi öldürüyor. İnceler de Zerenlerden birini vurdu. Daha sonra İkilik ailesi, İnce ailesini Tarsus'a getirip yerleşmelerini sağladı. Zerenlerin, Şubat 2007'de Ömer İnce'yi öldürdüğünü, aynı ailede iki kişiyi de yaraladığını hatırlatan İkilik, "İnce ailesi, yerlerini Zerenlere söylediklerini düşünerek dünkü saldırıyı gerçekleştirdi" dedi.

İnce ailesini Tarsus'a getirip koruyup kolladıklarını anlatan İkilik, "Biz bunu hak etmedik. Lanet olsun bu töre cinayetlerine. Töreden kaçtık ama geldi bizi burada yakaladı. Bu cinayetleri sürdürmek istemiyoruz" şeklinde konuştu
liam

Sayın erol [Co Admin] ` ve imzası:

MUTdan SELAMLAR

Bu mesaj 2 kez değiştirilmiştir. En son olarak erol tarafından Tarihinde ve Saat: 01:39 değiştirilmiştir.

e-Mail gönder erol isimli üyeye erol isimli üyenin mesajlarını ara Paylaş erol  offline
24.09.2009 14:02 Cevap: Hepimiz Kardesiz Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
Filiz Ayhan Filiz Ayhan isimli üye Bayandır
*Tam Üye*

images/avatars/avatar-756.jpg

Adı: Filiz

Soyadı: Ayhan

Sülalesi: BAYRAMÇAVUŞLU & HACI HÜSEYİNLİ

Nereden: Karaman

Mesleği: BOSCH CAR servi

Takımı: _

Oylama: 
2 Oylar) - Ortalama: 10,00

Rütbesi: 35 [?]
Tecrübe Puanları: 720.209
Sonraki Rütbe: 824.290

104.081Tecrübe puanı

mehtap isimli üye korkaksın galiba medeni ol yazdıklarını kontrol et.askere gidecek gençlerimiz kalmasa bile bizler varız. korkaksın öyle cesaretli isen yazsana gerçek ad ve soy adını korkak p.k.k. EZAN DİNMEZ BAYRAK İNMEZ ŞEHİT ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Sayın Filiz Ayhan` ve imzası:

smile SİZİN EN HAYIRLINIZ KURAN-I ÖĞRETEN VE ÖĞRENENDİR.HADİS-İ ŞERİF (f.a)
e-Mail gönder Filiz Ayhan isimli üyeye Filiz Ayhan isimli üyenin mesajlarını ara isimli üyenin msn Profilini  Filiz Ayhan göster Paylaş Filiz Ayhan  offline
24.09.2009 14:25 bayragim Cevap: Hepimiz Kardesiz Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
Filiz Ayhan Filiz Ayhan isimli üye Bayandır
*Tam Üye*

images/avatars/avatar-756.jpg

Adı: Filiz

Soyadı: Ayhan

Sülalesi: BAYRAMÇAVUŞLU & HACI HÜSEYİNLİ

Nereden: Karaman

Mesleği: BOSCH CAR servi

Takımı: _

Oylama: 
2 Oylar) - Ortalama: 10,00

Rütbesi: 35 [?]
Tecrübe Puanları: 720.209
Sonraki Rütbe: 824.290

104.081Tecrübe puanı

ARKADAŞLAR DİN,DİL,VE IRK AYRIMI ASLA OLMAZ HEPİMİZ ALLAHIN KULUYUZ VE ÖNCE ALLAH DİYORUM VE HEPİMİZ KARDEŞİZ ADEM VE HAVVA A.S. IN ÇOCUKLARIYIZ AMA ANLAMADIĞIM KARDEŞ KARDEŞİ NİYE VURUYOR AKLINIZI BAŞINIZA TOPLAYIN ŞEYTANIN SÖZÜNE KANMAYIN.ALLAH AZİZ VE HAKİMDİR O NU ANLATMAYA VE AÇIKLAMAYA BİZİM NE SÖZÜMÜZ NE DİLİMİZ NE NEFESİMİZ NE ZAMANIMIZ YETER HİÇ Bİ ŞEY ONA DENK DEĞİLDİR ( ALLAH C.C.) ALLAH HİÇ KİMSEYİ DOĞRU YOLUNDAN AYIRMASIN AMİN ARKADAŞLAR HEPİNİZDEN ÖZÜR DİLİYORUM SAYGI VE SEVGİLERLE

Sayın Filiz Ayhan` ve imzası:

smile SİZİN EN HAYIRLINIZ KURAN-I ÖĞRETEN VE ÖĞRENENDİR.HADİS-İ ŞERİF (f.a)
e-Mail gönder Filiz Ayhan isimli üyeye Filiz Ayhan isimli üyenin mesajlarını ara isimli üyenin msn Profilini  Filiz Ayhan göster Paylaş Filiz Ayhan  offline
31.01.2010 03:58 bayragim türkiyem Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
Fuat Fuat Bay
*Tam Üye*

images/avatars/avatar-73.jpg

Soyadı: acar

Sülalesi: BILMIYORUM KI

Nereden: WIEN

Mesleği: BACKER

Oylama: 
2 Oylar) - Ortalama: 8,50

Tecrübe Puanları: 849.998

150.002Tecrübe puanı

HERKESE SELAMLAR SAYGILAR
BÜTÜN YAZILANLARI GECTE OLSA OKUDUM:: CEVAP OLARAKTA TEK BISEY YAZMA GEREGI DUYDUM BUDA GALIBA KALBIMDEKI RUHUMDAKI HERSEYI SIZE ACIKCA ANLATIR.sunuda özellikle söylemekisterim allah esirgesin bir gün türkiye topraklari tehlikeye girerse avrupadaki herkesin gözünü kirpmadan kosacagina eminim allah inancimizi kaybettirmesin.

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilâl!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celâl?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helâl…
Hakkıdır, Hakk’a tapan, milletimin istiklâl!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddım var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
“Medeniyet!” dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın.
Doğacaktır sana va’dettiği günler Hakk’ın…
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri “toprak!” diyerek geçme, tanı:
Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da Huda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, İlâhî, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli-
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder-varsa-taşım,
Her cerihamdan, ilâhî, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-ı mücerret gibi yerden naşım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilâl!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helâl.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlâl:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, Hakk’a tapan, milletimin istiklâl

Sayın Fuat` ve imzası:

e-Mail gönder Fuat isimli üyeye Fuat isimli üyenin mesajlarını ara isimli üyenin msn Profilini  Fuat göster Paylaş Fuat  offline
Sayfalar (2): [1] 2 Sonraki » Dal görünümü | Normal
Seçiniz:
Yeni konu Aç Cevap yaz
Güme Köyü İnternet Sitesi ve Güme Fm - www.gumeliler.net » İL, İLÇE ve KOMŞU KÖYLERİMİZ » GURBET » Wiyanada Bayrak Yürüyüsü

Bu sitenin tüm hakları Gümelilere aittir. © 2006-2016 GÜMELİLER DERNEĞİ Düzenleyen Ali KAPLAN