Güme Köyü İnternet Sitesi ve Güme Fm - www.gumeliler.net
ÜyelikTakvimÜye listesiTAKIMAramaSıkça Sorulan SorularAnasayfayaPortalGüme fm dinlemek icin tiklayin.Güme Resim Galerisi

Güme Köyü İnternet Sitesi ve Güme Fm - www.gumeliler.net » GÜME KÖYÜ & GÜMELİLER » GÜME KÖYÜ GELENEKSEL YAYLA ŞENLiĞi » Güme Yayla Şenligi Hakkında » 5. Güme Festivali !!!!!! » Merhaba Misafir [Giriş yap|Üye ol]
Son Mesaj | Birinci Okunmamış Mesaj Yazıcı önizlemesi | Arkadaşına gönder | Konuyu Favorilerine Ekle
Yeni konu Aç Cevap yaz
Sayfanın Sonuna Gıt 5. Güme Festivali !!!!!! 4 Oylar - Ortalama: 10,004 Oylar - Ortalama: 10,004 Oylar - Ortalama: 10,004 Oylar - Ortalama: 10,004 Oylar - Ortalama: 10,00
Yazan
Mesaj « Önceki konu | Sonraki Konu »
02.09.2008 18:12 millet 5. Güme Festivali !!!!!! Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
DemetDurmus DemetDurmus isimli üye Bayandır
*Yeni Üye*

images/avatars/avatar-467.jpg

Adı: Demet

Soyadı: Durmus

Sülalesi: Bilmem ???

Nereden: Viyana

Mesleği: Sosyal Sigorta

Medeni hali: Bekar

Takımı: Galatasaray

Oylama: 
1 Oylar) - Ortalama: 10,00

Rütbesi: 22 [?]
Tecrübe Puanları: 39.957
Sonraki Rütbe: 49.025

9.068Tecrübe puanı

Konuya nasil basliyacagimi bilmiyorum.

Benim icin Güme Yayla Festivali cok önemli. Biz Gurbettekiler böyliklen bütün köylülerimizi 2 Günde görebiliyoruz ve Hasret giderebiliyoruz.

Ilk Festivaller cok güzel ve eglenceli gecti. Bu yasima geldim ama Festivalde eglendigim kadar hic bir yerde eglenmemistim. Ama bu Sene cok büyük bir Hayal kirikligina ugradim. Izinimi extra Festivale ayarladim, ucakdan indim ve direk Gümeye geldim. Geldimki, herkez diyor kimse yok, SIKICI vs.

Ja bu Festival ilk düzenlenmeye basladigi zaman herkez nekadar emindi kendinden, herkez nekadar köyüne sahip cikiyordu, her agizdan bir ses cikiyordu kisacasi. Dogru söylemek gerekirse ben Türkiyede yasasaydim öyle bir Festival hazirlardimki, ama malesef gurbetteyiz.

Erolu taktir ediyorum kendi basina herkeyin altindan geldi Tebrikler valla. Hakki ödenmez onun. Kimse yardim etmedi. Birbirine destek cikmak bumudur diye soruyorum??? Okadar konusuyordunuz okadar Güme Festivali diyordunuz, kimse bir katkida bulunmadi. Sasirdim acikcasi. Sasirdim vede cok Üzüldüm. Yardim edenlerede Allah razi Olsun diyorum.

Yani bizler izinimizi extra Festivale getirmeye calisiyoruz sonrada insan hayal kirikligina ugrayinca üzülüyor. Cünkü o kadroda görecegim sandigim insanlari göremedim. Ama dedigim gibi Erol yine kendi basina herseyi dört dörtlük yapti.

Elestirilerinizi bekliyorum.

byy

Sayın DemetDurmus` ve imzası:

Saygilarimla....

Demet Durmus
e-Mail gönder DemetDurmus isimli üyeye Web sayfasıDemetDurmus DemetDurmus isimli üyenin mesajlarını ara isimli üyenin msn Profilini  DemetDurmus göster Paylaş DemetDurmus  offline
02.09.2008 20:58 Cevap: 5. Güme Festivali !!!!!! Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
Ibrahim Ari Ibrahim Ari Bay
www.civiliyiz.biz

images/avatars/avatar-29.jpg

Sülalesi: Alılar/Takavitler

Mesleği: Sosyalpedagog/D

Oylama: 
8 Oylar) - Ortalama: 8,88

Rütbesi: 43 [?]
Tecrübe Puanları: 3.033.546
Sonraki Rütbe: 3.609.430

575.884Tecrübe puanı

Sevgili Demet öncelikle hos geldin!

Ve bu konuyu tartismaya acip gündeme tasidigin icin ellerine saglik. Gercekten de üzerinde düsünülmesi gereken ve saglikli kararlar alinmasi gereken bir konu.
Bana da ilk defa bu sene güme köyü festivalini yasamak nasip oldu, ve bende festivalde bulanabilmek icin elimden gelen gayreti gösterdim, senin gibi...

Güme köyü festivalinin önemine deyinmissin; elbette bu bizim icin cok önemli. Elbette bu festival ister güme disinda yasayanlar icin olsun ister gümede yasayanlar icin olsun cok önemlidir. Güme köyüne ve gümelilere getirisi saymakla bitmez. Belki kisa vadede degil ama uzun vadede kesinlikle gümelilere getirisi umduklarindan fazla olacaktir. Yani bu bir tür yatirimdir aslinda.

Zaten bu degilmidir GÜYAD`in (Gümeliler Dernegi) kurulus gerekcelerinden birisi. Festivalin geri dönüsümünden yararlanacak olan yine gümelilerdir.

Besinci Güme festivali geride kaldi, simdi bize, gümelilere düsen bu festival hakkinda degerlendirme yapmak ve bu degerlendirmeler isiginda gelecek yila hazirlanmaktir. Ben herseyden önce festivalde söyledigim bir cümleyi tekrarlamak istiyorum. GÜYAD`in kurulusuna öncülük eden, emek veren, güme köyünün önünü acan festivallerin düzenlenmesinde emegi gecen kücük büyük herkese tesekkür ederim. Emeginize saglik. Sag olun var olun.

Herkesin bildigi gibi Festival ile ilgili tartismalar sadece bu seneye ait degil. Her yil festival ile ilgili tartismalar gücenmeler kalp kirikliklari oluyor. Belkide bu tür etkinliklerin ilerisi icin daha saglam bir zemine oturtulabilmesi icin bunlarin yasanmasi gerekiyor, sonucta bu bir sürectir diye düsünüyorum.

Ben bu tür tartismalarin kisisel bazda yapilmasindan yana degilim ki bunun bize herhangi bir getirisi olmaz. Yani sistem islemiyorsa, sistem oturmamissa kim dernek baskani olursa olsun mutlaka aksakliklar olurdu.

Benim gözlemlerime göre en büyük eksiklik Güme Muhtarliginin bu zamana kadar Güme yayla festivalini sahiplenmemis olmasidir. Yani sebep ne olursa olsun Muhtarlik köyün idari amirligidir ve GÜYAD ile yan yana olup elbirligi ile festivali sahiplenmesi gerekir.

Ikinci olarak: GÜYAD kendisini bastan sona gözden gecirmelidir. GÜYAD`ta üyesinden yöneticisine herkes sorumluluk bilinci ile hareket etmelidir. GÜYAD`ta karar bilgi ve haberlesme akisi mutlaka saglanmalidir. Dernekcilik kolay is degildir; fedakarlik gerektirir, bilgi gerektirir, durus gerektirir, olgunluk gerektirir.

Ücüncü olarak: Kadro eksikligi
Son olarakta: Finans kaynaklari yetersizligi

Bunlar benim gözlemlerim. Unuttuklarim olabilir. Ben Güme Köyü Yayla Festivalinin tüm gümeliler tarafindan sahiplenilmesinden yanayim. Genclerin önünün acilmasindan yanayim. Bildiklerimizi gelecek nesillere aktarmaktan yanayim. Ben daha güzel coskulu bayram havasi icinde gecen herkesin birbirini kucakladigi festivallerden yanayim.

Demete bu konuyu gündeme getirdigi icin tekrar tesekkür ediyorum.

Selam ve sevgilerimle.

Sayın Ibrahim Ari` ve imzası:

e-Mail gönder Ibrahim Ari isimli üyeye Web sayfasıIbrahim Ari Ibrahim Ari isimli üyenin mesajlarını ara AIM Kullanıcı Adı Ibrahim Ari: Ibrahim Ari isimli üyenin msn Profilini  Ibrahim Ari göster Paylaş Ibrahim Ari  offline
03.09.2008 00:32 Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
Ali KAPLAN Ali KAPLAN Bay

images/avatars/avatar-680.bmp

Adı: Ali

Soyadı: KAPLAN

Sülalesi: Traşlı

Nereden: Paris,Fransa

Mesleği: Boyacılık

Medeni hali: Evli

Takımı: Beşiktaş

Oylama: 
3 Oylar) - Ortalama: 10,00

Rütbesi: 46 [?]
Tecrübe Puanları: 5.325.914
Sonraki Rütbe: 6.058.010

732.096Tecrübe puanı

Merhabalar.
Bu konuda yorum yaptiginiz icin tesekkurler oncelikle... Diyecek pek de bisey yok aslinda Ibrahim abi guzel bir sekilde anlatmissin gozlemlerini...Galiba ayni pencereden gormusuz bu yilkigi Senligi...Bende ilk defa senligimize katilma sansi buldum.
Senligimiz guzellikleriyle ve eksikleriyle yine devam etti 5.'siyle...Icimde bir sevinc var; sanki seneye daha guzel olacakmis gibi, sanki daha cok katilim ve daha cok etkinlik yapilacakmis gibi... Insallah diyorum ve son soz olarak
(4 Sene sonra Turkiye'yi, Gume'yi,Mut'u, arkadaslarimi ve akrabalarimi gordugum icin cok mutluyum...)

TÜRKiYEM BiR BASKA!

Sayın Ali KAPLAN` ve imzası:

e-Mail gönder Ali KAPLAN isimli üyeye Web sayfasıAli KAPLAN Ali KAPLAN isimli üyenin mesajlarını ara isimli üyenin msn Profilini  Ali KAPLAN göster Paylaş Ali KAPLAN  offline
03.09.2008 16:52 Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
seyfettin alp
Kayıtsız Üye

Allah herkese nasip etsin alicim

05.09.2008 14:09 Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
erol [Co Admin] erol Bay
{ DJ.GÜME FM }

images/avatars/avatar-539.jpg

Adı: erol

Soyadı: kaplan

Sülalesi: tıraşlı

Nereden: MUTDAN

Mesleği: boyacı

Oylama: 
5 Oylar) - Ortalama: 7,60

Rütbesi: 44 [?]
Tecrübe Puanları: 3.927.532
Sonraki Rütbe: 4.297.834

370.302Tecrübe puanı

öncelikle demet bu konuyu acdıgın için teşekür ederim
arkadaşlar iyi veya kötü olarak buyıl fesdivali yaptık
fesdivalin devamı için emegi gecen herkese teşekür ederim
arkadaşlar bu dernek fesdival fedakarlık isdeyen birsey
busene nedense tek kaldım yalnız devam etmek zorunda kaldım
ben kendi kendime düşünüyorum benmi görevimi yapmıyorum
yoksa halkımızmı bıkdı buişden ben isdedimki azda olsa
güme halkının maddi ve manevi desdekde bulunmalarını bekledim
ama cok az kişi cıkdı
öncelikle desdekde bulunan şu arkadaşlarımıza teşekür ediyorum
yasin şahin mehmet uguz lütfi metin eyüp kaplan ufuk ata
azda olsa bu arkadaşlar bana desdek cıkdılar
dokdor derya tufanada teşekür ediyoruz bedava muayne etdi
fasdivalimizin devamı için birlik beraberlige davet ediyorum
tüm güme sevenleri yeni seneye ben buyükü kaldıramam
herkeş düşünüyor biz yardım etsekde olacak etmesekde olacak
bu fesdival diye düşünüyorlar böyle devam ederse
sonu nereye varır benim söyleyeceklerim bukadar
güme halkını seviyorum saygılar

Sayın erol [Co Admin] ` ve imzası:

MUTdan SELAMLAR

Bu mesaj 3 kez değiştirilmiştir. En son olarak Ali KAPLAN tarafından Tarihinde ve Saat: 19:03 değiştirilmiştir.

e-Mail gönder erol isimli üyeye erol isimli üyenin mesajlarını ara Paylaş erol  offline
18.09.2008 23:26 Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
Salih ATA Salih ATA Bay
*Küçük Gümeli*

images/avatars/avatar-239.gif

Adı: salih

Soyadı: ata

Sülalesi: haci mustafalilar

Nereden: viyana/güme

Mesleği: ögrenci/isci

Medeni hali: Bekar

Takımı: galatasaray

Oylama: 
2 Oylar) - Ortalama: 9,50

Rütbesi: 37 [?]
Tecrübe Puanları: 1.107.422
Sonraki Rütbe: 1.209.937

102.515Tecrübe puanı

selam arkadaslar,bende öncelikler demete katildigimi belirterek baslamak istiyorum.gercekten cok iyi gözlem yapmis.ayrica erolada bir gümeli olarak tesekürlerimi bende iletmek istiyorum.gercekten yalniz basina bence yapilmasi gerekenin en iyisini yapti,eger birazda destek olsaydi bence önceki yillar kadar güzel olurdu.ben bu yil ilk defa festivale katildigim icin aslinda benim icin oldkca güzeldi cünkü maksat zaten herkesi bir arada görmekti.ayrica ibrahim abiyede cok tesekürlerimi sunuyorum.insallah seneye cok daha güzel olacak bu arada rasimide unutmamak lazim.

Sayın Salih ATA` ve imzası:

DELI MAVI
e-Mail gönder Salih ATA isimli üyeye Salih ATA isimli üyenin mesajlarını ara Salih ATA: salihata@yahoo.com üyenin YIM Numarası isimli üyenin msn Profilini  Salih ATA göster Paylaş Salih ATA  offline
05.10.2008 22:12 Cevap: 5. Güme Festivali !!!!!! Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
BEN ÖZGÜRÜM BEN ÖZGÜRÜM Bay
*Üye*

images/avatars/avatar-547.jpg

Adı: ÖZGÜR

Soyadı: KAYA

Sülalesi: ARAPLAR

Nereden: ViYANA

Mesleği: SERBEST MESLEK

Takımı: FENERBAHCE

Oylama: 
1 Oylar) - Ortalama: 10,00

Rütbesi: 24 [?]
Tecrübe Puanları: 69.190
Sonraki Rütbe: 79.247

10.057Tecrübe puanı

Her zaman diyorum.Gümeli olmaktaktan gurur duyuyorum.Ama kafami karistiran bir konuda var oda insanlarin nerden geldigini unutup kendini büyük göstermesi yeri gelip birbirini cekememesi.Ben bu tutumu kiniyorum.Gümeliler Viyanaya ilk gelen MUTLULAR olmasina ragmen Civililer bizden daha BAGLILAR.BAYRAM geldi gecti SORUYORUM kim kimi gördü?Eger sözlerimle sizi üzdüysem sizden Özür dilerim.Tüm köylülerimin ve mutlularin gecmis ramazan bayrami kutlu olsun.Birlik olmazsa ,paylasim olmassa ne YASANTININ nede HAYATIN tadi olur.iSTERSEN BÜTÜN DÜNYA SENIN OLSUN NEYE YARAR.

e-Mail gönder BEN ÖZGÜRÜM isimli üyeye BEN ÖZGÜRÜM isimli üyenin mesajlarını ara Paylaş BEN ÖZGÜRÜM  offline
23.05.2009 09:37 Cevap: 5. Güme Festivali !!!!!! Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
Filiz Ayhan Filiz Ayhan isimli üye Bayandır
*Tam Üye*

images/avatars/avatar-756.jpg

Adı: Filiz

Soyadı: Ayhan

Sülalesi: BAYRAMÇAVUŞLU & HACI HÜSEYİNLİ

Nereden: Karaman

Mesleği: BOSCH CAR servi

Takımı: _

Oylama: 
2 Oylar) - Ortalama: 10,00

Rütbesi: 35 [?]
Tecrübe Puanları: 720.385
Sonraki Rütbe: 824.290

103.905Tecrübe puanı

evet demetcim sana katılıyorum bende iş yerinden çok zor aldım izini güme yayla şenliği için ama gittiğim zaman bende biraz hayal kırıklığı yaşadım ben karamandan geldiğim halde çok üzüldüm ya seni hiç düşüne miyorum doğrusu viyana nere karaman nere karaman gümeye 45 dk bilemedin 1 saat ama gurbetten gelmek daha farklı bende teşekkür ederim konu için ama niyetim kimseyi kırmak değil kırdıysam özür dilerim bencede bizim köyde birlik beraberlik yok ama yanlış .inşallah bu yıl da öyle olmaz .[HIDE]

Sayın Filiz Ayhan` ve imzası:

smile SİZİN EN HAYIRLINIZ KURAN-I ÖĞRETEN VE ÖĞRENENDİR.HADİS-İ ŞERİF (f.a)
e-Mail gönder Filiz Ayhan isimli üyeye Filiz Ayhan isimli üyenin mesajlarını ara isimli üyenin msn Profilini  Filiz Ayhan göster Paylaş Filiz Ayhan  offline
Dal görünümü | Normal
Seçiniz:
Yeni konu Aç Cevap yaz
Güme Köyü İnternet Sitesi ve Güme Fm - www.gumeliler.net » GÜME KÖYÜ & GÜMELİLER » GÜME KÖYÜ GELENEKSEL YAYLA ŞENLiĞi » Güme Yayla Şenligi Hakkında » 5. Güme Festivali !!!!!!

Bu sitenin tüm hakları Gümelilere aittir. © 2006-2016 GÜMELİLER DERNEĞİ Düzenleyen Ali KAPLAN