Güme Köyü İnternet Sitesi ve Güme Fm - www.gumeliler.net
ÜyelikTakvimÜye listesiTAKIMAramaSıkça Sorulan SorularAnasayfayaPortalGüme fm dinlemek icin tiklayin.Güme Resim Galerisi

Güme Köyü İnternet Sitesi ve Güme Fm - www.gumeliler.net » GÜME KÖYÜ & GÜMELİLER » GÜME KÖYÜ GELENEKSEL YAYLA ŞENLiĞi » Güme Yayla Şenligi Hakkında » Şenlikle Ilgili Ne Yapabilirsiniz? » Merhaba Misafir [Giriş yap|Üye ol]
Son Mesaj | Birinci Okunmamış Mesaj Yazıcı önizlemesi | Arkadaşına gönder | Konuyu Favorilerine Ekle
Yeni konu Aç Cevap yaz
Sayfanın Sonuna Gıt Şenlikle Ilgili Ne Yapabilirsiniz?
Yazan
Mesaj « Önceki konu | Sonraki Konu »
20.04.2009 14:23 Şenlikle Ilgili Ne Yapabilirsiniz? Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
ismetata
*Üye*

images/avatars/avatar-577.jpg

Üyeyi Değerlendir

Rütbesi: 24 [?]
Tecrübe Puanları: 66.444
Sonraki Rütbe: 79.247

12.803Tecrübe puanı

ŞENLİKLE İLGİLİ NE YAPABİLİRSİNİZ?
SADECE SEYİR Mİ EDECEKSİSNİZ? SİZİN DE YAPABİLECEKLERİNİZ VAR MI? YAPACAKLARINIZI LÜTFEN BANA YAZIN.

Bu mesaj 1 kez değiştirilmiştir. En son olarak ismetata tarafından Tarihinde ve Saat: 14:24 değiştirilmiştir.

e-Mail gönder ismetata isimli üyeye ismetata isimli üyenin mesajlarını ara Paylaş ismetata  offline
20.04.2009 21:57 Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
seyfettin alp
Kayıtsız Üye

slm ismet abi valla daha seyretme imkanim olmadigi icin birsey diyemiyorum kendi adima großes Grinsen , ayrica senlik hakkinda önerileri degerlendirip yürürlüge koyan kimler? Öneri yapanlardan istenilen neler? Nasil yapiyorlar masraflar köy sandigindanmi cikiyor veya nerden? Nerelere harcama yapildigina dail bilgiler hakkinda bilgilendirebilirmisiniz? Tsk ler

Bu mesaj 1 kez değiştirilmiştir. En son olarak SEYFO tarafından Tarihinde ve Saat: 22:17 değiştirilmiştir.

03.06.2009 11:14 Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
MASTER-GÜMELi
Kayıtsız Üye

SELAMLAR..
BURADAKI SEYFETTIN ALP'IN SORULARINA ACIKLIK GETIRIRSENIZ SEVINIRIM BIR GUMELI OLARAK HERKEZIN BILMESININ GEREKDIGINI DUSUNUYORUM O SORULARIN CEVABINI..
BENCE COK FAZLADA OLMASA FESTIVALDE GELIR VARDIR DIYE DUSUNUYORUM O GELIR NEREYE GIDIYOR VE NELER YAPILIYOR???
CEVAP BELGELERIYLE OLURSA DAHA COK INANDIRICI OLUR. SAGOLUN

05.06.2009 11:45 Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
ismetata
*Üye*

images/avatars/avatar-577.jpg

Üyeyi Değerlendir

Rütbesi: 24 [?]
Tecrübe Puanları: 66.444
Sonraki Rütbe: 79.247

12.803Tecrübe puanı

Konuyu Başlatan Konuyu başlatan ismetata

neler yapıldığını öğrenmek için önceki şenlikler bölümüne bakıp öğrenebilirsniz. Derneğin geliri yapılan bağışlar ve sponsorlardan elde ediliyor. herkaesin katkısının olması beklenir ama çoğunlukla dernek yönetiminin çabaları ile para toplayıp harcayabiliyor. Köylüler de yaptıklarının parasını istiyorlar yada para vermazsen işin ucundan tutmuyorlar. Bütün bunlar yetmiyormuş gibi sanki beş kuruşluk yardım yapmış gibi para hesabı soranlara hesap veriyorlar. Her yıl genel kurul toplantısısnda hesaplar ortaya dökülür söylenlcekler söylenir. Bilin ve anlatın ki bütün yöneticiler ceplerinden, emeklerinden, zamanlarından fazlasıyla harcama yaparlar. Harcamalarını geri isteseler dernek yöneticilere borçlanır. Bir soru sororken daha dikkatli araştırılıp dikkatli sorular dormak lazım. İyi niyetli , yapıcı ve bilgilenmeyi amaçlayan sorular insan hizmet etme aşkı aksi soru ve davranışlar da insana bıkkınlık verir.
ben yine de iyi niyetl sorulduğunu umuyorum. "gumeliyiz .biz" sitesine gidersen hesp dökümanlarını görebilirsiniz.

e-Mail gönder ismetata isimli üyeye ismetata isimli üyenin mesajlarını ara Paylaş ismetata  offline
25.06.2009 14:46 Güme Köyü Gurbetçi Şenliği... Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
celal celal Bay
*Üye*

images/avatars/avatar-142.gif

Üyeyi Değerlendir

Rütbesi: 26 [?]
Tecrübe Puanları: 107.225
Sonraki Rütbe: 125.609

18.384Tecrübe puanı

Sevgili canlarım,kardeşlerim,köylülerim.Çok uzun zamandır burada yazı yazı yazma ve bilgilenme olanağım olmadı.Sanırım 2 yıldan fazla oldu..! Bu arada,yaşadığım şehirde(mersin-mezitli)çıkan bir yerel gazetede 6 ay kadar süreyle köşe yazısı yazdım ve gazetenin ınternet sayfasında da yayınlandı.isteyenler hala ulaşıp yazabilirler(www.mezitligazetesi.com)
Tüm yazdıklarınızı okumasam da bazılarını okudum.Ne kadar üretkensiniz gençler,çok umutlandım.Yeni duruşuyla da site çok güzel dizayn edilmiş.Emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Şimdi asıl konu olmasa da üzerinde durmak istediğim bir konu var.Sevgili Demet'in eleştri ve yorumunu okudum,tabi diğerlerini de okudum.Buradan Demet'e seslenmek olur mu bilmiyorum ama y,ne de genele alabiliriz.5.Şenliğin düzenlenmesini Erol kardeşimizin tek başına yaptığı görüşü ne derece doğrudur bilemiyorum.Daha önce 4 yıl bu şenliğin kotarılmasında görev alan arkadaşlardan sadece 4-5 kişi yoktu sanırım.Diğer emeği geçenleri de unutmamak ve haklarını teslim etmek gerekmez mi? Ayrıca,Erol arkadaşa sormak da gerekmez mi neden böyle oldu diye..?Bu konuyu bence tüm emeği geçenler biraraya gelip yüzyüze konuşmak daha doğru olur kanısındayım.eleştiri ve özeleştiriden kaçmak olmaz,yoksa doğruyu bilemeyiz.
Bu şenlik düşünülürken ve yaşama geçirilirken görülmüştür ki; BU ŞENLİK BİR GURBETÇİ GÜMELİLER BULUŞMA ŞENLİĞİDİR.Yılda bir kere bu şenlik düzenlenmekte ve bir yıl bı sitede neredeyse çoğunlukla bu konu yazılıp çizilmektedir.Demek ki gurbetçilierimiz için çok çok önemli.Yalnız benim dikkatimi çeken şey EMEK olarak bakıldığında genelde Mut'ta yaşayan köylülerimizin elleri vardır bu işin yapılmasında.Bazı işler yapılıp ortaya getirildiğinde çok güzeldir ama sizin emeğiniz ve katkınız olmadan onu içinizde hissedemezsiniz.Ve içinde hissedebilmeniz için de o işin bizzat içinde olup paylaşmanız gerekir.
Sevgili kardeşlerim,sanırım burada yazı yazan en yaşlı insan olduğumdan size kardeşlerim dememi hoş görürsünüz.Demem şu ki bazı insanların hiçbir şekilde ilgilenmeyip "köyde şenlik yapıyorlar" demeleri hiç hoş değil.BİZ KÖYÜMÜZDE ŞENLİK YAPIYORUZ diyebilmek gerekli.
Benim önerilerimden bazıları:
1-Bu yıl şenlik olabildiği kadar geniş tutulmalı.Yani,komşu 7 köyü de şenliğe katmalıyız(ama bunu köylülerimizle toplanıp karar almamız gerekli)
2-Olabildiği kadar tüm Gümeliler maddi ve manevi katkıda bulunmalı ve "ben ne yapabilirim" diye Şenlik Komitesine başvurmalıdır.
3-Geleneklsel folklorik ögelerimiz araştırılmalı vr sergilenmelidir.
4-Kesinlikle şenlik alanında ve yakınlarında ateşli silah kullanılmamalı kullanmak isteyenlere izin verilmemeli ve nedenleri anlatılarak bu olayın olması artık durdurulmalıdır.
5-Şenlik alanı mutlaka temiz olmalı ve temizliği için gönüllülük esası değil zorunluluk getirilmelidir.
6-Asla ve asla köylülerimizden ve köylülerimizin dostlarından gelecek yardım geri çevrilmemeli,herkes işin içine gönüllü sokulmalıdır.
7-Daha önce dernek başkanlığı veya yönetiminde ve de şenlik organizasyonunda görev almış herkes dışlanmamalı.Şenliğin kimsenin tekelinde olmadığı ve bu etkinliğin tüm Gümelileri ve Gümeyi kapsadığı gözardı edilmemelidir.
8-Köyümüzün doktorları yine köylülerimizi ve knuklarımızı ücretsiz gönüllü muayene etmelidir.
9-Amatör olarak ses yarışmaları ve oyunlar yapılmalı veya becerisi olanlar yeteneklerini sergilemelidir.
10-Şenlikten en az 25-30 gün önceden başlayarak köylülerimizle toplantılar yapılmalı,kimseyi dışlamadan herkese görev verilmesi sağlanmalıdır.
Şimdiden hazırlıklara başlamak için herkesi göreve çağırıyor sevgilerimi yolluyorum.CELAL ATA

Sayın celal` ve imzası:

merhaba dostlar,
ne mutlu memleketini sevene,ne mutlu iyi insanı bilene ve sevene,ne mutlu toprağına kök salana,ne mutlu gümeli iyi insanlara.....
e-Mail gönder celal isimli üyeye celal isimli üyenin mesajlarını ara Paylaş celal  offline
Dal görünümü | Normal
Seçiniz:
Yeni konu Aç Cevap yaz
Güme Köyü İnternet Sitesi ve Güme Fm - www.gumeliler.net » GÜME KÖYÜ & GÜMELİLER » GÜME KÖYÜ GELENEKSEL YAYLA ŞENLiĞi » Güme Yayla Şenligi Hakkında » Şenlikle Ilgili Ne Yapabilirsiniz?

Bu sitenin tüm hakları Gümelilere aittir. © 2006-2016 GÜMELİLER DERNEĞİ Düzenleyen Ali KAPLAN