Güme Köyü İnternet Sitesi ve Güme Fm - www.gumeliler.net
ÜyelikTakvimÜye listesiTAKIMAramaSıkça Sorulan SorularAnasayfayaPortalGüme fm dinlemek icin tiklayin.Güme Resim Galerisi

Güme Köyü İnternet Sitesi ve Güme Fm - www.gumeliler.net » GÜMELİLER.NET'e HOŞGELDİNİZ » iSTEKLERiNiZ, DÜŞÜNCELERiNiZ ve ŞiKAYETLERiNiZ » istek » Merhaba Misafir [Giriş yap|Üye ol]
Son Mesaj | Birinci Okunmamış Mesaj Yazıcı önizlemesi | Arkadaşına gönder | Konuyu Favorilerine Ekle
Yeni konu Aç Cevap yaz
Sayfanın Sonuna Gıt istek
Yazan
Mesaj « Önceki konu | Sonraki Konu »
10.02.2007 16:16 Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
Salih ATA Salih ATA Bay
*Küçük Gümeli*

images/avatars/avatar-239.gif

Adı: salih

Soyadı: ata

Sülalesi: haci mustafalilar

Nereden: viyana/güme

Mesleği: ögrenci/isci

Medeni hali: Bekar

Takımı: galatasaray

Oylama: 
2 Oylar) - Ortalama: 9,50

Rütbesi: 37 [?]
Tecrübe Puanları: 1.107.353
Sonraki Rütbe: 1.209.937

102.584Tecrübe puanı

ya arkadaslar birazcik kendimizi gümr sendromundan kurtaralimda cevremize bakalim.birazcik farkli konularda fikir alis verisinde bulunalim ne bilim cevremizde olup bitenlere yabanci kalmayalim.mesela güncel konulara yönelik fikirlerimizi söyleyelim ve medenice bir tartisma ortami yaratalim dimi ama?mesela hrant dink cinayeti veya türkiyenin ab üüyeligi veya yasadigimiz ülkedeki güncel gelismeler yeni cikan ve bizlerin aleyhine veya lehine olan kanunlar birbirimizi birazcik bilgilendirelim. anons

Sayın Salih ATA` ve imzası:

DELI MAVI
e-Mail gönder Salih ATA isimli üyeye Salih ATA isimli üyenin mesajlarını ara Salih ATA: salihata@yahoo.com üyenin YIM Numarası isimli üyenin msn Profilini  Salih ATA göster Paylaş Salih ATA  offline
10.02.2007 19:50 Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
ESRARENGIZ ADAM ESRARENGIZ ADAM Bay
Yüksel ESER

images/avatars/avatar-28.png

Adı: YÜKSEL

Soyadı: ESER

Sülalesi: CALIKLI

Nereden: WIYANA

Mesleği: STUDENT

Takımı: FENERBAHCE

Oylama: 
3 Oylar) - Ortalama: 7,67

Rütbesi: 32 [?]
Tecrübe Puanları: 410.565
Sonraki Rütbe: 453.790

43.225Tecrübe puanı

salih abi evet iyi bir dusunce ama biliyorsun once tartismak icin bir konu olmasi gerekiyo yani bir tez gerekli bize bu konuda da biseyler yaparsan ben katilirim ve bekliyorum *-* rotes Gesicht rotes Gesicht

Sayın ESRARENGIZ ADAM` ve imzası:

e-Mail gönder ESRARENGIZ ADAM isimli üyeye ESRARENGIZ ADAM isimli üyenin mesajlarını ara isimli üyenin msn Profilini  ESRARENGIZ ADAM göster Paylaş ESRARENGIZ ADAM  offline
12.02.2007 12:15 Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
Serife Kücük Serife Kücük isimli üye Bayandır
*Genç Üye*

images/avatars/avatar-111.jpg

Adı: Serife

Soyadı: Kücük

Sülalesi: Kekilliler...!!

Nereden: Avusturya

Mesleği: Banka

Takımı: Fenerbahce...

Oylama: 
3 Oylar) - Ortalama: 7,00

Rütbesi: 28 [?]
Tecrübe Puanları: 163.849
Sonraki Rütbe: 195.661

31.812Tecrübe puanı

Salih abi aslinda yazdigina katiliyorum ama bir konuya deginmek istiyorum, Türkiyeden katilan arkadaslarla bu tür diskussionlar/tartismalar olabilir haklisin ama Yurt disindan bir kisiyle bir konuyu ne kadar tartisabilirsinki (ben su an sadece kendi düsüncelerimi belirtmek istiyorum)!!!
Burada yasayan -calisan insanlar aksama kadar calisiyor eve yorgunluktan zor geliyor sonrada tabiki yatiyor, ve genelde herkesin evinde alman kanallari var, ben mesela Hrant Dink´i öldügü gün tanidim gercekten, daha önce hic ismini duymamistim, evet simdi tartisalim o kisinin üzerine desen ben ne tartisabilirimki ???
Tabiki hergün zaman buldukca haberleri takip ediyorum ama biliyorsun bizim türkiyenin haberleri, ya sadece ölüleri gösterir icini karartir yada buna benzer konular.
Ama sizler Türkiyede yasayanlar, evde olmasaniz bile Televizyon karsisinda olmasanizda bile is yerlerinizde herkes türk biri bir konu acmazsa öbürü acar ve sohbet baslar…ne demek istedigimi umarim sizlere belirtebilmisimdir…
Ama dedigim gibi konulara bildigim kadar ve yetisebildigim kadar beraberim...

e-Mail gönder Serife Kücük isimli üyeye Serife Kücük isimli üyenin mesajlarını ara Paylaş Serife Kücük  offline
13.02.2007 09:43 Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
Serife Kücük Serife Kücük isimli üye Bayandır
*Genç Üye*

images/avatars/avatar-111.jpg

Adı: Serife

Soyadı: Kücük

Sülalesi: Kekilliler...!!

Nereden: Avusturya

Mesleği: Banka

Takımı: Fenerbahce...

Oylama: 
3 Oylar) - Ortalama: 7,00

Rütbesi: 28 [?]
Tecrübe Puanları: 163.849
Sonraki Rütbe: 195.661

31.812Tecrübe puanı

Bende Hrant Dink olayini senin gibi örnek vermistim…
Tamam sen ac bir konu gelir gerisi…Ilk sen kir bakalim zincirleri Augen rollen
Yada benden bir konu, Türkiye nicin EU´ya giremiyor???
Yurtdislarinda Türkler nicin istenmiyor/dislaniyor?
Bu konu hakkinda sanirim yeterince tartisilacaktir...

e-Mail gönder Serife Kücük isimli üyeye Serife Kücük isimli üyenin mesajlarını ara Paylaş Serife Kücük  offline
23.02.2007 14:36 Türkiye Neden Ab'Ye Giremiyo Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
Salih ATA Salih ATA Bay
*Küçük Gümeli*

images/avatars/avatar-239.gif

Adı: salih

Soyadı: ata

Sülalesi: haci mustafalilar

Nereden: viyana/güme

Mesleği: ögrenci/isci

Medeni hali: Bekar

Takımı: galatasaray

Oylama: 
2 Oylar) - Ortalama: 9,50

Rütbesi: 37 [?]
Tecrübe Puanları: 1.107.353
Sonraki Rütbe: 1.209.937

102.584Tecrübe puanı

Konuyu Başlatan Konuyu başlatan Salih ATA

Aslinda türkiye ab üyeligi icin yaklasik 50 yildir ugrasiyo ama bir türlü üye olamiyo.peki neden bu koadar zamandir ugrasmasina ragmen üye olamiyo.bunun cesitli sebepleri var ama en önemli 3 sebep ki bundan dolayi türkiyenin ab'ye üye olma sansi hemen hemen yok gibi.bunlardan birincisi türkiyenin müslüman bir ülke olmasi ve ortadogu ile sinirlarinin bulunmasi.su anda avrupanin zaten islamiyetten belirli bir korkusu var ve bu korku hergecen gün daha da artiyo.özellikle 11 eylül olaylarindan sonra bu korku iyice ivme kazandi.ikinci bir sebep ise türkiyedeki issizlik.eger türkiye avrupa birligine girerse türkiyedeki bütün issizlerin avrupaya göc etme korkusu ki zaten avrupa su anda ekonomik bir durgunluk icerisinde ve yeni bir göc dalgasini kaldiramama gibi bir sorunla karsi karsiya.ücüncü ve en önemli sebete türkiyenin nufusu.cünkü avrupa parlementosunda ülkeler nufuslari oraninca parlementerle temsil ediliyo ve su anda en fazla nüfusda sahip iki ülke olan almanya ve fransa en fazla parlementere sahip ve güclü konumdalar ama türkiyenin ab'ye girmesi demek avrupa parlementosunda en fazla parlementerle temsil edilmesi ve en güclü ülke anlamina geliyo ki bunu kimse göze alamiyo.tabi bunu yani sira diger bazi etkenlerde varki,kibris sorunu,kürt sorunu gibi avrupanin bize karsi sürekli kullandigi sebeplerdir ki bunlar bahane sebeplerdir.

Sayın Salih ATA` ve imzası:

DELI MAVI
e-Mail gönder Salih ATA isimli üyeye Salih ATA isimli üyenin mesajlarını ara Salih ATA: salihata@yahoo.com üyenin YIM Numarası isimli üyenin msn Profilini  Salih ATA göster Paylaş Salih ATA  offline
23.02.2007 20:15 Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
seyfettin alp
Kayıtsız Üye

ya salih arkadasim bir diger konuda da turkiyenin avrupa birligine girmesiyle bir anda on plana cikip bazi devletlerden ustun bir hal alacagindan turkiyenin ilerleme kaydetmesini istemiyorlar nede olsa osmanli torunlari oldugunu biliyorlar turkiyenin, belli mi olur belki eski topraklarimizi yine geri aliveririz diye korkuyorlardir ne dersin

11.03.2007 14:37 Bu Mesajı Moderatöre bildir Sayfanın Başına Git Sayfanın Sonuna Gıt
ibrahim ata ibrahim ata isimli üye Bayandır
*Üye*

images/avatars/avatar-128.bmp

Üyeyi Değerlendir

Rütbesi: 25 [?]
Tecrübe Puanları: 81.910
Sonraki Rütbe: 100.000

18.090Tecrübe puanı

gümeliler ab el atti büyük gelisme bir gazetem olsa spot baslik olarak kullanirdim

e-Mail gönder ibrahim ata isimli üyeye ibrahim ata isimli üyenin mesajlarını ara isimli üyenin msn Profilini  ibrahim ata göster Paylaş ibrahim ata  offline
Dal görünümü | Normal
Seçiniz:
Yeni konu Aç Cevap yaz
Güme Köyü İnternet Sitesi ve Güme Fm - www.gumeliler.net » GÜMELİLER.NET'e HOŞGELDİNİZ » iSTEKLERiNiZ, DÜŞÜNCELERiNiZ ve ŞiKAYETLERiNiZ » istek

Bu sitenin tüm hakları Gümelilere aittir. © 2006-2016 GÜMELİLER DERNEĞİ Düzenleyen Ali KAPLAN